Tel: (0262) 728 13 00 - Mail: info@istanbuldokum.com
MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

İstanbul Döküm’de, müşteri talebi ve ihtiyaçları göz önüne alınarak ileri teknolojik uygulamalarla döküm simülasyonları yapılır, olası hatalar ve kritik noktalar belirlenerek döküm işleminin hatasız gerçekleştirilmesi sağlanır.

KALİTE KONTROL VE LABORATUVAR

Istanbul Döküm, bünyesindeki laboratuvarında tüm imalatlara kimyasal analiz, mekanik akma – çekme –uzama testleri yapmakta, istenildiğinde sertlik testleri, UT, MT ve MPI testleri hizmeti vermektedir.

MODELHANE

Model talebi doğrultusunda, teknik çizimler, bünyemizde bulunan modelhanemize veya yıllardır çalıştığımız model imalatçılarına verilmektedir. Model ölçüleri müşterimize raporlanır, onaya müteakip kalıba alınmaya hazır hale gelir.

DÖKÜMHANE

Pik, sfero, çelik, paslanmaz çelik, bronz, duplex, super duplex ve alüminyum malzemelerinde kum döküm üretimini  dökümhanemizde yapılmaktadır.

KALIPLAMA

Istanbul Döküm, el kalıplama sistemine sahiptir. Alfaset ve karbondioksitli reçineler kullanılmaktadır. Saatte 10 ton kapasite kum çıkışı olan Alfaset reçineli mikser ile kalıplama yapılmaktadır.

DÖKÜM, ISIL İŞLEM VE TAŞLAMA

Istanbul Döküm, esnek üretim yöntemleriyle, pik, sfero, çelik, paslanmaz çelik, bronz, duplex, super duplex ve alüminyum malzemelerinde kum döküm üretimini tek dökümhanede yapan bir kuruluştur. Dökümhanemiz, Türkiye ve Avrupa’nın genelindeki yüzlerce dökümhaneden farklı olarak, müşterilerine karmaşık özlü döküm tedarik etmek üzere donatılmıştır.

Indüksiyon ocaklarımızda kalifiye personelimiz ile siparişlerinizin dökümü özenle yapılmaktadır.

Döküm temizliği bünyemizdeki ayrı bir ekip tarafından yapılmakta ve bazı parçalar gerektiğinde ve özel talepler doğrultusunda ısıl işleme tabi tutulmaktadır. Her biri son kullanım alanlarına bağlı olarak daha iyi mekanik değerlere ulaşması için ısıl işlem uygulamaktayız.

Kumlama, 10 ton tek parça kapasiteli 2500x2500x3500(y) mm iç ölçülü kumlama makinemizde yapılmaktadır.

İŞLEME TESİSİ

Müşteri talebine bağlı olarak, kendi bünyemizdeki işleme tesisimizde ve uzun yıllardır işbirliği içinde olduğumuz firmalarda yaptırılmaktadır.

SEVKİYAT

Müşterilerimizin taleplerini uygun paketleme yöntemleri ile güvenli ve hızlı bir şekilde kendilerine ulaşması için sevkiyata önem verilmektedir.

Back to Top